Infrapunast endast

Kas infrapunakiired on inimestele ohutud?

Kaug infrapunaküte on meie kehale ja meie heaolule 100% ohutu ja loomulik, kuna inimkeha on loodud vastu võtma ja eraldama infrapunakiirgust. Eriti mugav on infrapuna soojustunne.

Just UV kiired on need kahjulikud kiired ja nende eest tuleb hoiduda – mitte infrapunakiirgusest ja seetõttu pole vaja muretseda.   Infrapunavalgus on soe, kuid ei kahjusta kudesid.

 

 

 

Miks infrapunaküte on hea?

Peamine põhjus ongi tervis. Kui hoolite oma tervisest ja meeldivast kliimast, siis infrapunaküte on hea ja õige valik. Küttekeha, mis soojendab õhku, soodustab viiruste ja allergiate levikut. Külmal ajal on kuiv õhk sissehingates ebameeldiv ning kuivatab liialt meie limaskestasid. Infrapunaküte ei pane tolmu ringlema ning ei kuivata liigselt õhku. Kliima on meeldiv ning naturaalne.

 

Millist kasu toovad infrapunakiirgurid teie tervisele?

Infrapunakiirgurid avaldavad mitmesugust positiivset mõju. Kuna need soojendavad otse seinu ja hoiavad need kuivadena, hoiavad infrapunakiirgurid ära hallituse tekkimist seintele. Niisked ja külmad seinad on sageli hallituse leviku põhjuseks. Hallitus võib viia mitmesuguste terviseprobleemideni, mille hulka kuuluvad peavalud, hingamisteede haigused, limaskestade ja kurgu ärritus, liigesevalud, seedeprobleemid, ekseem ja loidus. Pikaajalisel kokkupuutel hallitusega võivad need sümptomid muutuda kroonilisteks.

Kuna infrapunakiirgurid õhku ei soojenda, jääb niiskus ruumi. Talvisel ajal võib kuiv õhk meie limaskesti kuivatada, muutes meid nii vastuvõtlikumaks viirustele ja bakteritele. Kas teadsite, et ruumides, kus õhuniiskus on vähemalt 30–40%, jääb tegelikult vähem viirusi ellu? Kuiv ja kuum õhk võib teid muuta ka loiuks ja väsinuks ning põhjustab sageli peavalusid. Ka kontaktläätsede kandjad tunnevad end paremini just infrapunakiirgureid kasutades, kuna nende silmade võrkkestad ei kuiva ära.

Kuna talvel jahtuvad toad kiiresti ning nende uuesti üles soojendamisele kulub palju aega ja energiat, kipume me oma kodusid talvel vähem tuulutama. Infrapunakiirguritega saate tube õhutada, ilma et peaksite muretsema, et neis on hiljem sama jahe kui külmkapis. Kuna soojendatakse mitte õhku, vaid just esemeid, püsib enamik soojusest toas. Allergiate all kannatajad tunnevad end infrapunakiirguritega köetud tubades eriti hästi, kuna tolm ei ringle. Konvektsioonkütteseadmed ajavad pidevalt õhu ja tolmu

ringi liikuma, see aga võib kergesti ärritust põhjustada. Kui teil on tolmu või tolmulestade vastu allergia või teil on ekseem või atoopiline dermatiit, võib see panna teid end ebamugavalt tundma.

Mis puutub kuumusesse, siis mõjuvad infrapunakiirgurid tõepoolest täpselt samamoodi kui päike. C-infrapunakiirgus tungib sügavale meie nahakihtidesse ja soojendab niiviisi meie kehasid. Meie naha soojenedes laienevad meie veresooned ja see omakorda stimuleerib vereringlust ja ainevahetust. Õhuvoolude puudumine võib hästi mõjuda ka neile, keda vaevavad reuma või artriit.

 

 

 

Küsi hinnapakkumist

Võtame Teiega esimesel võimalusel ühendust